Nordea pank valiti Aasta Kultuurisõbraks

16.02.2017

Kultuuriminister Indrek Saar tunnustas Nordea panga pikaajalist tegevust kultuuri toetamisel Aasta Kultuurisõber 2016 tiitliga. Nordea on läbi aastate jõudsalt panustanud kultuuri edendamisse, olles Tallinn Music Weeki esitleja ja Pimedate Ööde Filmifestivali pikaajaline peasponsor ning andes läbi ühisrahastusplatvormi Hooandja oma panuse ka väiksemate ettevõtmiste elluviimisse üle Eesti. Varasemalt on Nordea panka strateegilise kultuuritoetajana kultuuriministri poolt pärjatud ka tunnustusega Aasta Kultuurisõber 2011.

 

Nordea panga turundusjuht Mirjam Mikkini sõnul on panga jaoks tegemist märgise tähendusega tunnustusega, mis on tähendusrikas nii organisatsioonile endale kui panga kultuurivaldkonna partneritele. „Nordea jaoks on suurimaks väärtuseks olnud leida sedavõrd pikaajaliseks koostööks partnerid, kellega koos kulgemine on olnud nii suuremõõtmeline ja sisuline, et sellest on saanud puudutatud pea kõik meie töötajad ja kliendid. Kui koostöö aluseks on ühised väärtused, saab korda saata suuri asju!“

 

Aasta Kultuurisõbraks valiti veel Postimees, DNB pank ja Puhka Kihnus OÜ. Kokku tunnustas minister 27 ettevõtet ja eraisikut ehk kultuurisõpra, kes on möödunud 2016. aastal kultuurivaldkonda enim panustanud. Kultuuriminister Indrek Saar tänas pidulikul koosviibimisel kultuuritoetajaid nende sotsiaalse vastutuse eest ning kinkis neljale Aasta Kultuurisõbra tiitli saajale Kärt Ojavee helendava taiese „Undefined useful object“ („Määratlemata kasulik objekt/asi“).