Nordea Eesti peaanalüütik

Tõnu Palm on Nordea Pank Eesti peaökonomist alates 2010. aasta aprillikuust. Peaökonomisti roll on jagada mõtteid Eesti ja globaalmajanduse arengute kohta pangasiseselt, klientidega ja meedias. Samuti hõlmab teemadering investeeringuid: kapitaliturud ja struktureeritud finantsinstrumendid.

Tõnu liitus Nordea meeskkonnaga 2008. aastal, alustades vanemmüügijuhina (Senior Sales Manager), kattes valuuta, intressi- ja toorainetehinguid. Seejärel töötas ta investeeringute juhina (Investment Manager), vastutades krediidi tuletistehingute (CDS) ja struktureeritud toodete müügi eest.

Enne Nordeat töötas Tõnu Euroopa Keskpanga finantsturgude direktoraadis, Eesti Pangas ja Londoni finantssektoris. Ta on nõustanud ÜRO’d, Gulf Cooperation Council’t jne.
Haridus: elektriinsener Tallinna Tehnika Ülikool, MBA Estonian Business School.

Tõnu on arvamusel, et arusaamine tänapäeva keerukast ning integreerunud majandusarhitektuurist ja finantsnäitajate trendidest nõuab ennekõike globaalset perspektiivitunnetust ning erinevaid finantsturge hõlmavat analüüsi. Areng ja innovatsioon finantsturgudel, majanduses, või siis kunstis/muusikas ja spordis teeb kindlasti elu värvikamaks.

Igapäevaselt jagab Tõnu oma kommentaare ja arvamusi oma Twitteri lehel.

Lugege Tõnu artikleid ja majandusanalüüse ka Nordea Marketsi veebikeskkonnast.