Mobiil-ID on turvaline ja mugav

Mobiil-ID-d võib piltlikult pidada ID-kaardi veel mugavamaks vennaks, mis on loodud ID-kaardi tehnoloogilise põhja jätkuks. Ainukeseks vaheks ongi füüsiline vorm, kuna süsteemi toimimiseks vajalikud sertifikaadid asuvad otse mobiili SIM kaardi peal.

Mobiil-ID-ga puudub vajadus eraldi ID-kaardi lugeja ja vastava tarkvara järele. Kasutada saab ükskõik millist operatsioonisüsteemi ja netibrauseriga arvutit, vaja on vaid mobiililevi olemasolu. Ka meie internetipangas toimetamine on Mobiil-ID’ga seetõttu kindlasti veelgi hõlpsam, rääkimata meie mobiilipangast. Ei mingit vajadust koodikaarti või ID-kaardi lugejat endaga kaasas vedada, mobiilist piisab täielikult.

Tasub ka märkimist, et Mobiil-ID turvalisus on võrreldav ID-kaardi omaga. Isiku tuvastamine või allkirja andmine ei toimu automaatselt, vaid alles peale PIN1 või PIN2 koodi sisestamist. Samuti toimub Mobiil-ID toimimiseks vajalik andmevahetus taustal krüpteerituna.
Väike vihje ka reisihimulistele – kuigi Mobiil-ID ei saa kasutada riigipiiride ületusel isikut tõendava dokumendina (selleks ikkagi ID-kaart või pass), siis e-maailmas toimib ta ülemaailmselt! Kui mobiiliga saab rääkida, saab ka Mobiil-ID’d kasutada.

Täpsema ülevaate Mobiil-ID’st leiab aadressilt http://mobiil.id.ee, samuti võite pöörduda otse oma mobiili-operaatori poole.

Oktoober 2012

Igapäevased pangatoimingud
on internetipanga vahendusel kiired ja operatiivsed.
Võimalusterohke rakendus
tagab kohese ligipääsu Teie pangakontole ja peamistele toimingutele seal.
Tasuta teenuse abil
saate kõik pangatehinguid vajadusel korda ajada ka telefoni teel.
ShadowShadowShadow

Soovitused ja nõuanded

Soovitused ja nõuanded
Mobiil-ID on turvaline ja mugav Lugege lähemalt..

Uurige lisa
Viis põhjust, miks koodirakendust kasutada Paberil koodikaardid on peagi ajalugu. Asemele tuleb koodirakendus!