Pangakaart – mugav maksevahend nii Eestis kui välismaal.

Pangakaardist on saanud lahutamatu kaaslane meie igapäevaste rahaasjade korraldamisel. Seda enam, et suure sularahakoguse kaasaskandmine pole just kõige turvalisem ning mõistlikum. Kuna pangakaartide hulgas on erineva kasutusotstarbe ja funktsiooniga kaarte, püüame siinkohal selles osas pisut selgust majja tuua. Erinevaid pangakaarte ja nende kasutusvõimalusi tutvustab Nordea segmendijuhtimise divisjoni projektijuht Kaja Kibena.

Mille poolest erinevad deebet- ja krediitkaart?

Sõltuvalt sellest, kuidas soovite pangakaarti kasutada, on võimalik valida erinevate kaarditoodete vahel – erinevad kasutusvõimalused täiendavad üksteist ning annavad omavahel kombineeritult suurema paindlikkuse rahaasjade korraldamisel: deebetkaart igapäevatehinguteks, erinevad krediitkaardid vastavalt suuremate ja väiksemate tehingute ajastamiseks ning mugavateks tagasimakseteks.

Deebetkaart on igapäevaseks mugavaks kontol oleva raha kasutamise kanaliks – kontojäägi piires on võimalik tasuda kaardiga ning võtta välja sularaha.

Me pakume eraisikutele Maestro deebetkaarti. Eestis toimib see kaart tavalise maksekaardina kõigis Maestro logoga tähistatud automaatides, kauplustes ja teenindusettevõtetes. Välismaal saate tasuda Maestro kaardiga kauplustes ja teenindusasutustes ning võtta sularaha automaatidest, mis kannavad Maestro logo. Nii saate reisil end pidevast valuutavahetusest säästa, tasudes ostude eest kaardiga või võttes kohalikku valuutat automaadi kaudu.

Krediitkaart võimaldab kasutada krediidilimiiti ehk sõltumata kontojäägist on võimalik kasutada täiendavalt vabu vahendeid. Välismaal on krediitkaart sageli eelistatum maksevahend kui deebetkaart, samuti on võimalik krediitkaardiga tasuda internetiostude eest, broneerida rendiautot või hotelli. Seetõttu on krediitkaardi omamine mugav ja vajalik ka olukordades, kus teil otseselt puudub vajadus kasutada krediiti.

Millist krediitkaarti eelistada – vaba või kindla tagasimaksega kaarti?

Vaba tagasimaksega kaart pakub hea võimaluse tasuda kaardiga tehtud kulutuste eest pikema perioodi jooksul. Kaardiga seotud kaardikonto annab võimaluse igal ajahetkel kasutatud summa tagasi maksta ning tehinguinfot jälgida. Vaba tagasimaksega kaart on hea ka juhtudel, kui vajate krediiti nö igaks juhuks.

Väljastame eraisikust klientidele vaba tagasimaksega kaarte Nordea Gold, MasterCard Topeltneto, MasterCard Must, MasterCard Stockmann ja MasterCard BalticMiles. Nordea Gold kaardikontole saate soovi korral teha ka täiendavaid sissemakseid ja kasutada seda raha intressivabalt.

Kindla tagasimaksega kaart on intressivaba võimalus oma tehinguid pisut ajastada. Kasutatud krediidilimiit tasutakse alati ühes osas ja täies ulatuses ostule järgneva kuu maksepäeval ehk 20. kuupäeval, mis võimaldab kasutada kuni 50 päeva tasuta krediiti. Kindla tagasimaksega kaart sobib sagedaseks kasutamiseks, et tasumist järgmisesse kuusse edasi lükata.

Pank väljastab eraisikutele kindla tagasimaksega kaarti MasterCard Standard.

Kas pangakaardi kasutamine on piisavalt turvaline?

Pangakaart on teie elektrooniline rahakott ning selleks, et kaardi kasutamine oleks teie jaoks võimalikult turvaline, tuleks järgida teatud lihtsaid põhimõtteid:

  • Kaardi PIN-kood tuleb ilmtingimata hoida vaid enda teada ning seda ei tohiks kunagi hoida kaardiga koos.
  • Kaardiga tasumisel jälgige, et teenindaja või müüja ei lahkuks koos kaardiga teie nägemisulatusest.
  • Ärge kunagi jätke oma kaarti järelvalveta (hotelli, autosse jne).
  • PIN-koodi sisestamisel veenduge, et kolmandad isikud koodi sisestamist ei jälgiks.
  • Kui teil on kahtlust, et teie kaart on sattunud võõra isiku kätte, teavitage panka ning sulgege kaart viivitamatult.

Kas teadsite et:

  • Meil on üle 100 sularahaautomaadi üle Eesti;
  • Eestis tunnete Nordea sularahaautomaadid ära sinipunatriibulise kujunduse järgi;
  • eraisikutele on Nordea Maestro deebetkaardi, MasterCard Standard ja Gold krediitkaardiga sularaha väljavõtmine Nordea automaatidest Eestis, Lätis, Leedus, Soomes, Rootsis, Norras, Taanis, Poolas ja Venemaal tasuta;
  • Panga krediitkaardiga Must ja Gold kaasneb korralik reisikindlustus nii kaardi omanikule kui ka temaga koos reisivatele lähedastele.

 

Kaja Kibena
Nordea segmendijuhtimise divisjoni projektijuht

Artikkel on ilmunud ajakirjas Elukiri.

    

Nordea Gold

on vaba tagasimaksega krediitkaart, millega tuleb tasuta kaasa reisikindlustus kogu perele ja ostukaitsekindlustus ostudele kuni 2000€

Rohkem infot    |   Täida taotlus

Nordea Credit

krediitkaardil saab vastavalt hetkevajadustele muuta püsimakse suurust ja tagasimakse kuupäeva.

Rohkem infot    |   Täida taotlus

Nordea Platinum

sisaldab reisikindlustust kogu perele ja ostukaitsekindlustust, soodushinnaga äriklassi ootesaalide kasutamist jmt.

Rohkem infot    |   Küsige lisa taotlemise kohta

 

Nordea Debit

mugav maksekaart, millega saate teha tavalisi kaardimakseid nii poes kui internetis, kiireid viipemakseid ja välja võtta sularaha.

Rohkem infot    |   Täida taotlus

Nordea pildikaart

Unikaalse kujundusega pangakaart enda valitud meelepärase või olulise pildiga.

 Rohkem infot    |   Täida taotlus

    

Pins Mastercard

Selle krediitkaardiga teenite boonuspunkte reisimisel ja sisseoste tehes.

Rohkem infot    |   Täida taotlus

Stockmann Mastercard

Selle krediitkaardiga kaasnevad Stockmanni püsikliendi soodustused koos rahvusvahelise krediitkaardi omadustega.  

Rohkem infot    |   Täida taotlus

Finnair Plus Mastercard

Finnair Plus MC on vaba tagasimaksega rahvusvaheline krediitkaart, mis on mõeldud just Finnair Plus liikmetele. Iga Finnair Plus krediitkaardiga kulutatud 1 euro eest teenite 1 Finnair Plus preemiapunkti.

Rohkem infot    |   Täida taotlus

ShadowShadowShadow

Soovitused ja nõuanded

.
Kaartide kasutamise turvalisus Lugege lähemalt..

Kaarditehingute vaidlustamine

Lugege lähemalt..

Krediitkaart võib olla palju enamat kui vaid maksevahend

Lugege lähemalt..