Metallid

Metallialal tegutsevad ettevõtted puutuvad sageli kokku metalli hindade muutumisega maailmaturul. Hinnakõikumiste eest saate end kaitsta, sõlmides Nordeas hinnakaitselepingu. Kaitstud hinnad aitavad Teil oma äritegevust efektiivsemalt planeerida.

Metallid

Metallide hinnakaitsega kindlustatakse ostetava ja müüdava metalli hind.

Hinnakaitse on panga ja kliendi vaheline tuletisleping, milles tavaliselt metalli ostja või müüja fikseerib metallihinna, loobudes samal ajal muutuva turuhinna põhjustatud hinnariskist.

Tuletistega kauplemisel võib olla mõju ettevõtte tulemustele, kuna toodete hind muutub vastavalt turusituatsioonile.

Hinnakaitset võib kohaldada terasele (terastoorik (LME steel billet) ja Põhja-Euroopa kuumvaltsitud teras (HRC)) ja teistele tööstusmetallidele ning väärismetallidele (kuld, hõbe). LME (London Metal Exchange) metallidest vasele, niklile, alumiiniumile, tsingile, tinale ja pliile.

Eelised ettevõttele

  • Metalli hinnakaitse kaitseb metalli ostjat (müüjat) metallihindade tõusu (languse) eest ja pakub kindlust tulevikus kujuneva turuhinna suhtes.
  • Pangaga tehtav tehing pole seotud kliendi füüsilise kauba tehingutega, mis on tehtud tema enda tarnijate/ostjatega.
  • Metalli hinnakaitse võib sõlmida ja tühistada turuhinnaga ükskõik millal.

Metallide hinnakaitse korral pöörake tähelepanu järgmisele:

  • Basis-riski* tulemusena ei ole kaitsestrateegia tulud ja kulud alati täielikult eelnevalt kindlaks määratavad.
  • Enamike toorainete hinnad on dollarites ja nii näiteks kajastub dollari tugevnemine otseselt ka eurodes noteeritud hindades.

*Basis = metalli spot-hind – tuletise hind.

Nõustamiseks ja lisainfo saamiseks pöörduge meie spetsialistide poole. Nordea kliendihaldurid on valmis Teid alati aitama.