E-arve

E-arve lubab Teil loobuda paberil saadetavatest arvetest ja tellida igakuised arved oma e-posti aadressile või internetipanka. Nii olete keskkonnasäästlik ja hoiate kokku kulusid.
  • E-arve on paberarvega võrdne elektrooniline arve, mille saate tellida nende ettevõtete käest, kes kasutavad võimalust saata oma klientidele arveid ka e-arvetena.
  • E-arve andmetega on Teie eest juba täidetud maksekorraldus, mille alusel saate teostada ühekordse makse või teostab pank Teie eest automaatse e-arve püsimakse.
  • Automaatsete maksete tagamiseks tuleb sõlmida e-arve püsimakse teenuse leping. Lepingu saate sõlmida kas internetipangas, telefonipangas või pangakontoris.

E-arveid saate tellida arve väljastaja juures, internetipangas või operaatorite lehel www.arved.ee ja www.omniva.ee

Soovi korral saab e-arve tellida ka inimene, kes soovib tasuda  arve kellegi teise eest.

E-arveid on võimalik pangas automaatselt tasuda e-arve püsimakse teenusega.
 
Soovi korral võib ka edaspidi maksta arveid ükshaaval just endale sobival ajal.

E-arveid on kõige mugavam vaadata internetipangas, kuid teenust saate kasutada ka internetipanga lepingut omamata, sõlmides e-arve püsimakse lepingu telefonipangas või pangakontoris. Sel juhul saadab ettevõte panka e-arve, mis tasutakse püsimaksega ja info arve kohta edastatakse Teile kokkulepitud viisil kas e-kirja või posti teel.

E-arve püsimakse lepingu saab sõlmida kas internetipangas, telefonipangas või pangakontoris.

NB! Osad ettevõtted soovivad, et klient telliks esmalt ettevõttelt e-arve teenuse ning alles seejärel on võimalik sõlmida pangas e-arve püsimakse teenus. Sellisel juhul tuleb arvestada, et juba laekunud arve tasumine püsimaksega pole võimalik ning selle arve tasumise eest peab klient ise hoolt kandma.

Tutvuge lähemalt e-arve püsimakse teenuse tingimustega.

  • E-arve püsimakse teenuse alusel maksmisele kuuluv maksekorraldus on vajadusel võimalik tühistada enne maksepäeva.
  • Tasumisele kuuluvale summale on võimalik määrata ülempiir (limiit). Maksepäeval teostab pank ülekande juhul, kui e-arve summa ei ületa määratud limiiti.
  • Kehtiva e-arve püsimakse muutmisel (nt. kui soovite muuta maksepäeva või limiiti) jõustuvad muudatused järgmisel kuul.

NB! Olge limiitide määramisel tähelepanelik, liiga väikesed limiidid võivad tekitada olukorra, kus makset ei sooritata ja jääte teenuse eest võlgu. Limiitide muutmine on lihtne ja käepärane internetipangas, kuid võimalik ka telefonipangas ja pangakontoris.

E-arve püsimakse teenus Pangakontoris /
Telefonipangas
Internetipangas
Lepingu sõlmimine, muutmine, lõpetamine Tasuta Tasuta
E-arve püsimaksekorraldus – pangasisene Tasuta Tasuta
E-arve püsimaksekorraldus – teise panka Tasuta Tasuta
E-arve ühekordne maksmine - pangasisene - Tasuta
E-arve ühekordne maksmine – teise panka - 0.38 €
ShadowShadowShadow

Soovitused ja nõuanded

Soovitused ja nõuanded