Nordea Gold

Nordea Gold on vaba tagasimaksega krediitkaart, mille paindlikud tingimused ja väärtuslikud soodustused muudavad selle mugavaks maksevahendiks igapäevases kasutuses nii kodus kui reisidel. Kaardiga tuleb tasuta kaasa reisikindlustus kogu perele ja kvaliteetne ostukaitsekindlustus.

           
Kaardi eelised 
Kindlustus  

Reisikindlustus

Tasuta reisikindlustus kogu perele.

Uurige lisa

Ostukaitsekindlustus

Tasuta ostukaitsekindlustus.                    

Uurige lisa

 
Lihtne kasutada  

Sularaha sissemakse

Nordea Gold krediitkaardiga saate teha sularaha sissemakseid kõikides Nordea sisse/välja sularahaautomaatides üle Eesti.

Sularaha väljavõtmine

Nordea Gold kaardiga saate sularaha välja võtta nii Eestis kui välismaal. Nordea automaatidest on väljavõtmine tasuta.

Lisakaardid

Saate oma kaardi krediidilimiidiga siduda ka laste või teiste pereliikmete lisakaardid.

Viipemakse

Kaardil on ka viipemakse funktsionaalsus mis teeb väikeste ostude tegemise veelgi kiiremaks ja mugavamaks

Krediidilimiit  

Krediidilimiit

Saate kasutada nii oma kaardi krediidilimiiti kui teha kasutuslimiidi suurendamiseks kaardikontole ise ülekandeid.      

Paindlik tagasimaksegraafik

Paindlik tagasimaksegraafik koos vabalt valitud tagasimaksepäevaga iga kuu 5-20 kuupäeval.

Intressivaba periood

Kuni 50 päeva saate krediiti kasutada intressivabalt.


 • Nordea Gold kaardikontole saate soovi korral teha ka täiendavaid sissemakseid ja kasutada seda raha intressivabalt. Makseid sooritades ja automaadist sularaha välja võttes väheneb seejuures esmalt Teie oma raha ning alles siis, kui oma raha on kasutatud, hakkate kulutama krediidilimiiti.
 • Kaardil on ka viipemakse funktsionaalsus mis teeb väikeste ostude tegemise veelgi kiiremaks ja mugavamaks.
 • Nordea Gold krediitkaardiga saate sularaha võtta tasuta välja kõigist Nordea panga automaatidest Eestis, Lätis, Leedus, Soomes, Rootsis, Norras, Taanis ja Venemaal. Sularaha väljavõtmisel teiste pankade automaatidest nii Eestis kui välismaal lisandub teenustasu.
 • Samuti saate Nordea automaatides Eestis sularaha tasuta sisse maksta, suurendades seeläbi oma kaardi vabu vahendeid. Sularaha sissemakse päevalimiit on automaadis 6 000 eurot
 • Nordea Gold krediitkaardiga on kaasas kogu pere reisikindlustus, mis kehtib kuni 90 päeva kestvatele reisidele kogu maailmas. Kindlustus kehtib lisaks kaardiomanikule ka temaga koos reisivatele pereliikmetele. Samuti on Nordea Gold krediitkaardi omaniku päralt Hertz autorendi soodustingimused üle Euroopa.
 • Lisaks on Nordea Gold krediitkaardiga tehtud ostud kindlustatud ostukaitsekindlustustega, juhul kui ostetud asjaga peaks midagi juhtuma. Ostukaitse algab kaardiga ostu eest tasumise hetkest ja kehtib 60 päeva. Ostetud esemete minimaalne ostuhind peab olema 100 eurot ja maksimaalne ostuhind 2000 eurot.

 

Miks valida Nordea Gold krediitkaart?

 • Nordea Gold krediitkaart on vaba tagasimaksega krediitkaart. Saate kasutada kuni 50 päevast intressivaba perioodi, kuna tehingute eest tasute järgneva kuu 5.-20. kuupäeval. Kaardi taotlemisel valite endale sobiva tagasimakse kuupäeva, mil igakuiselt kasutatud krediidisumma pangale tagasi maksate. Maksepäeva saate soovi korral hiljem kergesti muuta.
 • Kasutatud krediidisumma igakuise tagasimakse osa on 10-100%. Järgmise kuu maksepäeval tasute koos kaardi teenustasudega oma tehingute eest vähemalt valitud tagasimakse ulatuses. Intress lisandub vaid sellele osale tehingute summast, mida Te maksepäevaks ei tagastanud. Soovi korral saate kasutatud krediidisumma tagastada ka enne valitud maksepäeva.
 • Igakuise kohustusliku tagasimakse suurust ja tagasimakse kuupäeva on võimalik internetipangas muuta just siis, kui selleks vajadus tekib. Muudatused hakkavad kehtima kohe, kui need saavad tehtud enne panga poolt arve koostamist ehk enne kuu viimast tööpäeva.

 

Nordea Gold krediitkaardi minimaalne krediidilimiit on 300 eurot ja intress 18% aastas. Vaadake lähemalt.

 

Tutvu Nordea Gold krediitkaardi krediidi kulukuse määra näitegaPDF.

 • Krediitkaardi taotlemisel valite igakuise kohustusliku tagasimakse osa ning maksepäeva. Kaardi arve koostatakse iga kalendrikuu viimasel tööpäeval.
 • Arve on kättesaadav internetipangas, kus saate ühtlasi ka parima ülevaate kaarditehingutest ning võimalikest tekkinud võlgnevustest. 

 • Kõige mugavam on arveid tasuda otsedebiteerimise teenusega Teie põhikontolt. Teenuse saate aktiveerida kontoris, telefonipanga abil või saates vastavasisulise palve internetipanga postkastist.
 • Hea võimalus on kasutada arvete maksmiseks ka Nordea sularahaautomaate, kus sularaha sissemakse kaardikontole on Eestis tasuta.
 • Lisaks on võimalik endale sobival ajal ja ulatuses ka ise kaardikontole tagasimakseid teha, et suurendada kontol vabu vahendeid.

 • Krediitkaardi tagasimakse summa suurus ja kuupäev on paindlikud ehk seda saate soovi korral internetipangas ise muuta.
 • Näiteks määrates kaardi taotlemisel tagasimakse osaks 50%, tasute maksepäevaks intressivabalt poole tehingutest ning ülejäänud poole ulatuses lükkate tehingute maksmist edasi.
 • Muudatused hakkavad kohe kehtima juhul, kui need saavad tehtud enne arve koostamist ehk enne kuu viimast tööpäeva.
 • Taotleja vanus vähemalt 18 eluaastat;
 • Taotleja minimaalne regulaarne sissetulek vähemalt 640 eurot kuus (neto);
 • Varasemate maksehäirete puudumine;
 • Üle 300 eurose krediidilimiidi puhul sissetuleku laekumine meie panka;
 • Vajadusel palume esitada täiendavaid dokumente.

Tutvuge Nordea Gold täpsete lepingu tingimustegaPDF

Mis asi on viipemakse?
Viipemakse tähendab ostu eest tasumist ilma pangakaarti makseterminali panemata ja PIN koodi sisestamata.

Milline näeb välja viipemakse võimekusega pangakaart?
Tegemist on tavalise pangakaardiga, kuid teda eristab tähistatus vastava sümboliga.

Kuidas viipemakse funktsiooni aktiveerida või deaktiveerida?
Viipemakse funktsioon aktiveeritakse automaatselt esimese kontaktse PIN tehinguga kas makseterminalis või sularaha automaadis. Kui kaardivaldaja ei soovi siiski viipemakse funktsiooni kasutada, palume kliendil pöörduda panga poole.

Millal saab Eestis viipekaardiga maksma hakata?
Enamus Eesti pankasid hakkab viipe kaarte oma klientidele väljastama 2016.aasta jooksul. 

Kuidas kasutada viipekaarti?
Viipemakse teostamiseks tuleb kaart panna terminali vastu. Ekraanil kuvatakse täiendavaid juhiseid ja infot makse õnnestumise kohta. Kui ostusumma ületab 25 eurot, on vaja sisestada PIN-kood, sõltuvalt makseterminali tüübist võib olla vajalik ka kaardi terminali sisestamine.

Kus saab teha viipemakseid?
Euroopas on enam kui miljon viipemakse võimekusega makseterminali, tänavu avatakse viipemakse tugi ka paljudes Eesti kauplustes, söögikohtades ja mujal. Eesmärgiks on tagada aastaks 2020 viipemaksete  võimekus kõigis kaardimakseid vastuvõtvates seadmetes.

Kas viipekaardid on turvalised?
Viipekaardid on turvatud, kasutades kiibi ja PIN-i tehnoloogiat. Ilma PIN-koodi sisestamata saab Eestis teostada kuni 25-euroseid makseid.

Kas juhul kui ma viibin kassa läheduses või jalutan sellest mööda, võib juhtuda, et maksan soovimatult kellegi teise arve?
Ei, esiteks peab kaart makse tegemiseks olema makseterminalile lähemal kui 3 sentimeetrit. Teiseks tuleb kaarti terminal lähedal hoida kauem kui pool sekundit. Seega on sisuliselt makse teostamiseks vajalik kaardi asetamine terminali vastu, mööda jalutades kogemata makse tegemine võimalik ei ole.

Kas viipekaardi kaotamine või vargus tähendab, et minu teadmata saab teha piiramatult kuni 25-euroseid makseid?
Kuigi viipemakse tegemine võib tunduda väga lihtne, on kaardid kaitstud erinevate turvameetmetega. Peale mitut järjestikku viipemakset nõutakse PIN-koodi sisestamist ja olenevalt terminalist võib-olla ka kaardi sisestamist. Kui Sinu kontaktivaba  kaart läheb kaduma või varastatakse, tuleb teatada panka. Kui klient teatab kaardi kaotamisest kiirelt, pole ta vastutav kaardi väärkasutuse eest. Riikides, kus kontaktivabad kaardid on kasutusele võetud, ei ole täheldatud kaardipettuste arvu kasvu.

Kas ma võin teha topeltmakse, kui mul on mitu viipemakse funktsionaalsusega pangakaarti?
Ei, makseterminalid ei võimalda topeltmakse teostamist. Ka mitte siis, kui nende lähiväljas on korraga rohkem kui üks viipekaart.

Nordea Gold krediitkaardiga kaasneb ka reisikindlustus, mis muudab teie reisid mugavaks ja turvaliseks. Kindlustuskaitse laieneb lisaks kaardivaldajale ka temaga koos reisivatele pereliikmetele kuni 3 kuud kestvatel välisreisidel.

Kindlustusandjaks on maailma suurimasse kindlustusgruppi kuuluv AIG Europe Limited, mis teenindab 40 miljonit klienti 160 riigis üle maailma.

Nordea Gold reisikindlustus sisaldab:

 • Ravikindlustus
 • Pagasikindlustus
 • Pagasi hilinemine, kaotus, vargus
 • Väljasõidu (lend ja/või mõni muu ühistransport) hilinemise kaitse
 • Reisile hilinemise kaitse
 • Reisi tühistamise kaitse
 • Reisi katkestamise kaitse

Enne reisile minekut tutvuge reisikindlustuse tingimustega.

Lisaküsimuste korral pöörduge oma kliendihalduri poole või kahjukäsitluse infotelefonil 6 867 800 (E-R 9-20, L 9-16).

Nordea Gold reisikindlustuse tingimusedPDF

Nordea Gold reisikindlustuse kahjunõude vorm PDF

Kindlustusjuhtumi korral:

 • säilitage kõik kindlustusjuhtumiga seonduvad dokumendid ning kulutusi tõendavad tšekid
 • koju pöördumisel/esimesel võimalusel täitke kahjunõude vorm, lisage kõik asjasse puutuvad dokumendid ning saatke postiga kahjukäsitlusse.

 

Reisihädaabi:
SOS International AS
Kopenhaagen, Taani
Tel +45 7010 5054
Faks +45 7010 5056
E-post sos@sos.dk
(ööpäevaringne teenus)
 
Kohalik kahjukäsitluse kindlustusabi:
AIG Europe Limited
Postkast 7024
14002 Tallinn, Eesti
Tel +372 686 7800
E-post aig@transcom-estonia.ee
Faks +372 673 7242
(E–R 9–20, L 10–16)

 

Kahjujuhtumi korral täitke kahjunõude vorm, lisage kõik seotud dokumendid ning saatke need postiga:
AIG Europe Limited
Postkast 7024
14002 Tallinn, Eesti

Nordea Gold krediitkaardi reisikindlustuse KORDUMA KIPPUVAD KÜSIMUSED

Kus kindlustus kehtib? Kas see kehtib kogu maailmas?
  Kes on kindlustatud? Kas ainult mina või minu perekond?
 
Kaks koos reisivat pereliiget (4–5 + n inimest), kellel on krediitkaardid (näit. Nordea Gold ja Business kaardid). Kas erinevate kaartide limiite on võimalik ühendada juhul, kui kulud on suuremad kui ühe kaardi limiit
 
Mida kindlustus katab kui pagas hilineb reisi sihtkohta, tagasi koju või läheb täielikult kaotsi?
 
Keda loetakse pereliikmeks?
 
Pere on koos reisimas ja laps saab reisi kestel 22. aastaseks. Kas kindlustuskaitse lõpeb automaatselt?
 
Kas lapsevanema krediitkaart annab välismaal õppivale ja elavale lapsele aastaks kindlustuskaitse?
 
Milline on kindlustuse ülempiir haiglakulude hüvitamisel?
 
Kuidas kohaldatakse kindlustustingimustes toodud ülempiire? Millised limiidid kehtivad kaardi ja millised koosreisivate pereliikmete suhtes?
 
Kes mind aitab, kui mul tekib reisi kestel oma reisikindlustuse kohta küsimusi? Kes mind nõustab?
 
Kas kindlustus kehtib, kui erakliendi Gold krediitkaardi valdaja reisi ja piletite eest tasub tema tööandja? Kui jah, siis millistel juhtudel? Kes on soodustatud isik?
 
 
 

Nordea Gold krediitkaardiga kaasneb ostukaitsekindlustus, mis annab kaardiga ostmisel olulise lisaväärtuse.

 • Ostukaitse tagab kõikjal maailmas (ka internetis) õiguse hüvitisele kehtiva Nordea Gold krediitkaardiga ostetud asjade juhusliku kahju, varguse või röövimise korral eeldusel, et
    -  ostu eest on 100% tasutud selle krediitkaardiga
    -  kindlustatud ese on ostetud uuena
 • Ostukaitse algab kaardiga ostu eest tasumise hetkest ja kehtib 90 päeva.
 • Ostetud esemete minimaalne ostuhind peab olema 100 eurot ja maksimaalne ostuhind 2000 eurot.
 

Kindlustusandjaks on maailma suurimasse kindlustusgruppi kuuluv AIG Europe Limited, mis teenindab 40 miljonit klienti 160 riigis üle maailma.

NB! Ostukaitsekindlustus ei laiene MC Gold krediitkaartidele, mille lepingute sõlmimine lõpetati 11.02.2013.

Lisaküsimuste korral pöörduge oma kliendihalduri poole või kahjukäsitluse infotelefonil
6 867 800
(E-R 9-20, L 9-16).

Kindlustusjuhtumi korral:

 • säilitage kõik kindlustusjuhtumiga seonduvad dokumendid ning kulutusi tõendavad tšekid
 • koju pöördumisel/esimesel võimalusel täitke kahjunõude vorm, lisage kõik asjasse puutuvad dokumendid ning saatke postiga kahjukäsitlusse.

 

Reisihädaabi:
SOS International AS
Kopenhaagen, Taani
Tel +45 7010 5054
Faks +45 7010 5056
E-post sos@sos.dk
(ööpäevaringne teenus)
 
Kohalik kahjukäsitluse kindlustusabi:
AIG Europe Limited
Postkast 7024
14002 Tallinn, Eesti
Tel +372 686 7800
E-post aig@transcom-estonia.ee
Faks +372 673 7242
(E–R 9–20, L 10–16)

 

Kahjujuhtumi korral täitke Kahjunõude vormPDF, lisage kõik seotud dokumendid ning saatke need postiga:
AIG Europe Limited
Postkast 7024
14002 Tallinn, Eesti
 • Millisel juhul on ostetud kaup kindlustatud?
  Kaup on kindlustatud juhul, kui kauba maksumus on 100-2000 EUR’i  (Platinum kaardi puhul on maksimum kauba maksumus 5000 EUR’i) ning selle eest on tasutud kehtiva Nordea Debit, Nordea Gold, Nordea Credit või Nordea Platinum krediitkaardiga. Välistused on täpsustatud kindlustustingimustes.
 • Kui kaua kindlustus kehtib?
  Kindlustus kehtib 90 päeva jooksul peale kauba soetamist.
 • Kas kauba purunemisel kaetakse kauba maksumus täies ulatuses?
  Juhul kui kaupa on võimalik parandada, kaetakse paranduskulud, millest arvutatakse maha omavastutus 50.-EUR’i. Juhul kui volitatud parandustööde teostaja väljastab tõendi, mille kohaselt ei ole kaupa võimalik taastada, kaetakse kauba kogu maksumus, millest arvutatakse maha omavastutus 50.-EUR’i.
 • Kes nõustab mind kindlustusküsimustes?
  Kindlustuskaitse, -poliisi või sarnaste küsimuste korral aitab Teid kindlustusseltsi klienditeenindus:

  Transcom Eesti OÜ
  Pärnu mnt 160
  11317 Tallinn , Estonia
  Tel + 372 686 7800
  Faks + 372 673 7242
Nordea Gold

Igakuine haldustasu

5 €
Toimingud sularahaga
Sularaha väljavõtmine Nordea automaatidest Eestis, Lätis, Leedus, Soomes, Rootsis, Norras, Taanis ja Venemaal Kuni 2000 € ühes kalendrikuus tasuta
0.3% summast, mis ületab 2000 €
Sularaha väljavõtmine teiste pankade automaatidest Eestis 1.95 € + 2.5 % tehingu summast
Sularaha väljavõtmine teiste pankade automaatidest välismaal (käibel EUR)2 1,95 € + 2,5 % tehingu summast
Sularaha väljavõtmine teiste pankade automaatidest välismaal 1.95 € + 2.5 % tehingu summast
Sularaha väljavõtmine pangakontorist (välja arvatud meie panga kontoritest Eestis) 1.95 € + 2.5 % tehingu summast
Sularaha sissemakse Nordea sularahaautomaadis Eestis 1 Tasuta
Muud pangakaartidega seotud teenustasud
Saldopäring teiste pankade automaatidest 0.35 €
Pangakaardi tellimine kiirkorras 35 €
PIN-koodi asendamine Tasuta
Kaardi pikendamine Tasuta
Kaardi sulgemine Tasuta
Kaardi asendamistasu Tasuta
Kaardi 24h kasutuslimiitide muutmine kontoris ja telefonipangas Tasuta
Krediidilimiidi muutmine Tasuta
Konverteerimistasu välisvaluutas tehtud kaarditehingu eest 2% summast
Võlgnevuse tõttu kaardi blokeerimine 13 €
Paberarvete saatmine postiga 5 €
MasterCard´i abiteenuse kasutamine välismaal (ajutise krediitkaardi väljastamine) Tegelikud kulud, max 129 €

1 Kaardipõhine sularaha sissemakse päevalimiit 6000.- €
2 Euroopa Liidu riigid, kus on käibel euro (EUR).

Pangakaart on Teie elektrooniline rahakott. Turvalisuse tagamiseks järgige lihtsaid põhimõtteid:

 • Hoidke kaardi PIN-kood ainult enda teada, mitte kunagi kaardiga koos. PIN-kood on tehingute kinnitamisel Teie elektrooniliseks allkirjaks ning selle salajas hoidmine on väga oluline.
 • Kaardiga tasumisel jälgige, et kaardiga ei lahkuta Teie nägemisulatusest.
 • Ärge jätke oma kaarti järelvalveta.
 • PIN-koodi sisestamisel veenduge, et kolmandad isikud Teie PIN-koodi ei näeks.
 • Kui Teil on kahtlus, et Teie kaart on sattunud kolmandate isikute kätte, teavitage panka ja sulgege kaart viivitamatult.

 

Kui olete kaardi kaotanud, teatage sellest kohe ööpäevaringselt töötaval telefonil 628 3300 (välismaalt helistades +372 628 3300), et kaart sulgeda - nii väldite selle edasist kasutamist võõra inimese poolt.

 
ShadowShadowShadow

Soovitused ja nõuanded

.

Kaarditehingute vaidlustamine

Lugege lähemalt..

Krediitkaart võib olla palju enamat kui vaid maksevahend

Lugege lähemalt..