Turvalised kaardimaksed internetis

Internetis pangakaardiga makstes veenduge alati internetipoe usaldusväärsuses. Pangad koostöös kaardiorganisatsioonidega püüavad ka omalt poolt kaardiomanike turvalisuse eest hoolt kanda.

„Turvalised kaardimaksed internetis“ (inglise keeles 3D Secure) on rahvusvaheliste kaardiorganisatsioonide loodud teenus, mis kaitseb kaardiomanikku kaardipettuste eest interneti keskkonnas.

Alates 1. oktoobrist 2013 liidetakse teenusega kõik Nordea eraisikute krediitkaardid.

Teenus on kaardiomanikule tasuta ja toob internetipoes krediitkaardiga maksmisel kaasa ühe lisasammu.
  • Internetipoes kauba või teenuse eest maksmisel suunatakse Teid pärast krediitkaardi andmete sisestamist turvaliste kaardimaksete keskkonda, kus palutakse makse kinnitamiseks oma isik tuvastada. Tuvastamiseks on kaks võimalust – logides sisse meie internetipanka või kasutades ID-kaarti.
  • Eduka autentimise korral suunatakse Teid tagasi kaupmehe lehele ja ostutehing jätkub tavapärasel viisil.
  • Kui autentimine ebaõnnestub, tuleb kaupmehe juures valida teine maksevahend (mõni muu krediitkaart või Eesti kaupmeeste juures pangalink).

Nordea krediitkaartidega internetipoodidest turvaliste ostude tegemiseks on vajalik, et  kaardiomanik on meie internetipanga kasutaja või omab ID kaardiga identifitseerimise võimalust. Internetipanga lepingu saate sõlmida kõigis pangakontorites.

Internetipoodides, mis on teenusega liitunud, kuvatakse MasterCard SecureCode logo. Teenusega on tänaseks liitunud kõik Eestis tegutsevate pankade teenuseid kasutavad internetikaupmehed.

Kui sooritate ostu internetipoes, mis ei ole turvasüsteemiga liitunud, siis Teilt täiendavat isiku tuvastamist ei paluta.

Veenduge enne tehingu tegemist alati internetipoe usaldusväärsuses.

Kuidas toimida, kui autentimine ei õnnestu?
Sel juhul vajutage nuppu „Tagasi kaupmehe juurde” ja Teid suunatakse tagasi uut maksevahendit valima.
Lisaküsimuste korral helistage Nordea klienditoe telefonile  6 283 300 (välismaalt helistades +372 6283 300).

Kuidas ma tean, kas kaupmees on teenusega liitunud?
Kõikide teenusega liitunud kaupmeeste veebilehelt leiate logo MasterCard SecureCode. Eestis on teenusega  liitunud kõik Eestis tegutsevate pankade teenuseid kasutavad internetikaupmehed.
 
Mida teha siis, kui kaupmees ei ole teenusega liitunud?
Kui kaupmees ei ole MC SecureCode teenusega liitunud, siis internetipoest ostmisel krediitkaardi omanikult isiku tuvastamist ei nõuta.

Veenduge enne tehingu tegemist alati internetipoe usaldusväärsuses.
ShadowShadowShadow

Soovitused ja nõuanded

.
Kaartide kasutamise turvalisus Lugege lähemalt..

Kaarditehingute vaidlustamine

Lugege lähemalt..

Krediitkaart võib olla palju enamat kui vaid maksevahend

Lugege lähemalt..