Lapsed (0-19a)

Pere liikmena saavad ka lapsed Nordea kliendiprogrammis osa hõbe- või kuldkliendi eelistest ning seda kuni 20. eluaasta täitumiseni.

Arvelduskonto saate lapsele avada koheselt peale tema sündi. Ja juba sel hetkel tasub mõelda ka, kuidas saate toetada lapse iseseisvasse ellu astumist – mida varem, seda parem!

Nordeas on selleks puhuks paindlike tingimustega lastehoius, kuhu saate teha sissemakseid igal ajal ning Teile sobivates summades. Hoiusele kogunenud summat saab laps iseseisva elu stardirahana hakata kasutama 18-aastaseks saanuna.

Lastehoiusele on sularaha sissemaksed ja igakuised ülekanded tasuta.

Säästmisharjumust on lapsel võimalik arendada näiteks kogunevate müntide hoiustamisega. Nii võib juba mõne aja pärast lapsele koguneda arvestatav summa.

  • Deebetkaart on alla 20-aastastele klientidele kuu- ja aastatasuta.
  • Sularaha väljavõtmine on deebetkaardiga tasuta kõigis Nordea sularahaautomaatides Eestis, Lätis, Leedus, Venemaal, Poolas, Soomes, Rootsis, Taanis ja Norras.

Oma igapäevaste pangatoimingute jälgimiseks on kasulik sõlmida lapsele internetipanga leping. Lisaks pangatoimingutele annavad internetipanga koodid võimaluse pääsuks ka e-kooli.

  • Internetipanga kasutamine on alla 20-aastastele klientidele kuutasuta.
  • Lisaks on tasuta kõik Eestisisesed ülekanded nii Nordeasse kui ka teistesse pankadesse.

Alates 17. eluaastast tasub hakata mõtlema edasiste õpingute ja pensionikogumise peale.

Õigus ja kohustus hakata tasuma II samba makseid tekib 18-aastaseks saamisele järgneva aasta 1. jaanuaril. See tähendab, et pensionifond tuleb valida enne aastanumbri vahetumist.

II samba pensionifondi valimiseks ootame noori Nordea kontoritesse nõustamisele, et saaksime välja selgitada parima pensionifondi valiku.

Väiksemate õppekulude katmiseks on paslik taotleda riigi garantiiga õppelaenu. Seejuures tasub kindlasti pidada nõu panganõustajaga, kellega koos vaadata üle oma eesmärgid ning leida õpingute rahastamiseks sobivad lahendused.

ShadowShadowShadow

Soovitused ja nõuanded

Soovitused ja nõuanded

Täna heidame pilgu ühele Nordeas toimunud nõustamisele

Lugege lähemalt..

Finantsotsused tuleb teha targalt ja läbimõeldult

Lugege lähemalt..