Lapsed (0-19a)

Teie pere liikmena saavad ka Teie lapsed Nordea kliendiprogrammis osa hõbe- või kuldkliendi soodustustest ning seda kuni 20. eluaasta täitumiseni. Lisaks kliendiprogrammi soodustustele oleme hoolitsenud selle eest, et Teie lapsele oleks tavapärasest soodsamad ka mitmed teised meie tooted ja teenused.
Arvelduskonto saate lapsele avada koheselt peale tema sündi. Ja juba sel hetkel tasub mõelda ka, kuidas saate toetada lapse iseseisvasse ellu astumist– mida varem, seda parem!!

Nordeas on selleks puhuks paindlike tingimustega lastehoius, kuhu saate teha sissemakseid igal ajal ning Teile sobivates summades. Hoiusele kogunenud summat saab laps iseseisva elu stardirahana hakata kasutama 18. aastaseks saanuna.

  • Lastehoiusele on sularaha sissemaksed ja igakuised ülekanded tasuta

Säästmisharjumust on lapsel võimalik arendada näiteks kogunevate müntide hoiustamisega, tuues need regulaarselt panka oma arvelduskontole. Nii võib juba mõne aja pärast koguneda lapse arvelduskontole arvestatav summa.

  • Maestro deebetkaart on alla 20-aastastele klientidele kuu- ja aastatasuta
  • Sularaha väljavõtmine on selle kaardiga tasuta kõigis Nordea sularahaautomaatides Eestis, Lätis, Leedus, Venemaal, Poolas, Soomes, Rootsis, Taanis ja Norras.

Oma igapäevaste pangatoimingute jälgimiseks on kasulik sõlmida lapsele internetipanga leping. Lisaks pangatoimingutele annavad internetipanga koodid lapsele võimaluse pääsuks ka näiteks e-kooli.

  • Internetipanga kasutamine on alla 20-aastastele klientidele kuutasuta.
  • Lisaks on tasuta kõik Eestisisesed ülekanded nii Nordeasse kui ka teistesse pankadesse.

Alates 17. eluaastast tasub hakata mõtlema edasiste õpingute ja pensionikogumise peale
Õigus ja kohustus hakata tasuma II samba makseid tekib 18-aastaseks saamisele järgneva aasta 1. jaanuaril. See tähendab, et pensionifond tuleb valida enne aastanumbri vahetumist.

II samba pensionifondi valik on elus üks olulisemaid finantsotsuseid, kuna sellest valikust sõltub tulevikus saadav pension. Seda valikut ei tohi teha kergekäeliselt. Seetõttu ootame kõiki II sambaga liitujaid Nordea kontoritesse nõustamisele, et saaksime välja selgitada noore elluastuja jaoks parima pensionifondi valiku.

Väiksemate õppekulude katmiseks on endiselt paslik taotleda riigi garantiiga õppelaenu. Seistes täisikka jõudnuna kõrgkoolivaliku ees, tasub kindlasti pidada nõu ka meie panganõustajaga, kellega koos vaadata üle oma eesmärgid ning leida õpingute rahastamiseks noorele kliendile sobivad lahendused.

ShadowShadowShadow

Soovitused ja nõuanded

Soovitused ja nõuanded

Täna heidame pilgu ühele Nordeas toimunud nõustamisele

Lugege lähemalt..

Finantsotsused tuleb teha targalt ja läbimõeldult

Lugege lähemalt..