Investeerimisnõustamine

Oma raha paigutamise otsustes on Eesti inimesed endiselt ülikonservatiivsed, eelistades hoida raha hoiustes. Investeeringuid välditakse, kuna neid peetakse liiga riskantseks. Aga kas investeerimine on tegelikult ka nii riskantne nagu sellest arvatakse?

 • Iga investeeringu väärtus võib ajas nii tõusta kui langeda, aga pikaajaliselt investeerides hoolitsete selle eest, et aeg töötaks Teie kasuks. Ajalooline kogemus kinnitab, et pikas perspektiivis suureneb oluliselt positiivse tootluse tõenäosus.
 • Säästmise või investeerimisega alustamine ei nõua suuri rahasummasid nagu tihtipeale eksikombel arvatakse. Peamine soovitus on alustada varakult ja panna raha kõrvale regulaarselt. Sellisel juhul kasvavad isegi väikesed rahasummad aja jooksul märkimisväärseks. 
 • Pikaajaliste finantseesmärkide saavutamiseks tuleb koostada hästi hajutatud investeerimisportfell, mis vastab Teie riskitaluvusele.
  Seda teemegi meie Nordeas.

Pakume Teile:

 • Personaalset nõustamist, mille eesmärgiks on kujundada just Teie eesmärke, riskitaluvust ja ajahorisonti arvestava hajutatud riskidega investeerimisportfelli
 • Nordea Grupi investeerimiskogemuse ja -kompetentsi abiga saate otsuste tegemisel toetuda 160 eksperdi poolt kokku pandud soovitustele
 • Laia valikut hästi tasakaalustatud investeerimistooteid

Arutame koos!


Broneerige nõustamiskohtumine veebis või pangakontoris

Investeerimisportfelli väärtus võib kasvada või kahaneda sõltuvalt arengutest maailma finantsturgudel, mida mõjutab hulk riskifaktoreid. Investor võib kaotada osaliselt või täielikult investeeritud kapitali.
Tegemist ei ole pakkumisega vaid meie soovitusega tulla investeerimisnõustamisele.
Otsus investeerida tehke koos kogenud nõustajaga. Enne lepingu sõlmimist tutvuge alati vastava toote tingimustega. Tutvuge fondide prospektidega.

Investeerimine ei ole vaid rikastele! Isegi väikeste summade regulaarne investeerimine võib pikas perspektiivis tekitada märkimisväärse investeerimisportfelli. Alustades varakult saad liitintressist suuremat kasu, sest väikesed regulaarsed investeeringud kasvavad aja jooksul märkimisväärseteks summadeks.

 

*Graafik näitab teoreetilist portfelli väärtust iga investeerimisperioodi lõpus, kui portfell kasvab 6%-se aastatootlusega, mis on konstantne kogu perioodi jooksul. Tegelik investeeringute tootlus on muutuv ning võib olla nii negatiivne kui positiivne.

Pikaajaliste finantseesmärkide saavutamisele aitab kaasa raha paigutamine läbi investeerimise, sest:

 • Ajalooline kogemus näitab, et pikas perspektiivis suureneb oluliselt positiivse tootluse tõenäosus. Iga investeeringu väärtus võib ajas nii tõusta kui langeda, aga pikaajaliselt investeerides hoolitsete selle eest, et aeg töötaks teie kasuks.
 • Pikaajaline investeerimine pakub paremat kaitset inflatsiooni eest;
 • Nii loote võimaluse oma jõukuse kasvatamiseks.

Korraliku tulemuse saavutamiseks tuleb koostada just teile sobiv, hajutatud investeerimisportfell.
Seda teemegi meie oma pangas. Vaadake, kuidas aeg suurendab võidu võimalust.

Loe lähemalt

Indeksvõlakirjad ehk struktureeritud võlakirjad on hea viis saada osa aktsiaturu tootlusest, kuna üldjuhul omavad struktureeritud võlakirjad nimiväärtuse kaitset. Nimiväärtuse kaitse võlakirja lunastamistähtpäeval võimaldab Teil teenida tulu ilma põhikapitali kaotuse riskita.

 • Indeksvõlakirjad ehk struktureeritud võlakirjad pakuvad Teile alternatiivi otseinvesteeringutele aktsiatesse ja aktsiafondidesse.
 • Indeksvõlakirjad on üldjuhul nimiväärtuse kaitsega kui võlakirja hoitakse lunastamistähtajani. See tähendab aktsiaturgude tootlusega võrreldavat tulu ilma põhikapitali kaotuse riskita.
 • Võlakirjade hoidmisega ei kaasne täiendavaid haldus- ega kontohooldustasusid.

Loe lähemalt

Hajutatud fondiportfelli lahendus tagab Teile kui investorile
tasakaalustatud varade jaotuse, lähtudes tema isiklikust riskitaluvusest.
Nimiväärtuse kaitsega indeksvõlakirjadega loote endale võimaluse
teenida aktsiaturuga võrreldavat tulu ilma investeeritud põhikapitali kaotuse riskita.
Haldame erinevatesse piirkondadesse ja varaklassidesse investeerivaid fonde üle maailma.
Teie raha paigutamisel lähtutakse riskide hajutamise põhimõttest.
Kui olete otsustanud paigutada oma raha
väärtpaberitesse, tuleb Teil esmalt avada väärtpaberikonto.
kasutamine võimaldab Teil
finantsvaralt saadud tulu maksustamist soovi korral edasi lükata.
Investeerimisotsuste tegemisel
tutvuge alati tugimaterjalidega ja pidage vajadusel nõu asjatundliku pangatöötajaga.
Hajutatud fondiportfelli lahendus tagab Teile kui investorile
tasakaalustatud varade jaotuse, lähtudes tema isiklikust riskitaluvusest.
Nimiväärtuse kaitsega indeksvõlakirjadega loote endale võimaluse
teenida aktsiaturuga võrreldavat tulu ilma investeeritud põhikapitali kaotuse riskita.
Haldame erinevatesse piirkondadesse ja varaklassidesse investeerivaid fonde üle maailma.
Teie raha paigutamisel lähtutakse riskide hajutamise põhimõttest.
ShadowShadowShadow

Soovitused ja nõuanded

Rahakasvataja põhiküsimus: kas müüa või mitte müüa?
Rahakasvataja põhiküsimus: kas müüa või mitte müüa? Selline küsimus tekib paljudel väikeinvestoritel kohe, kui turul tekib langus. Lugege lähemalt...

Investeerimine on igaühe võimalus
Investeerimine on igaühe võimalus Vastupidiselt levinud suhtumisele pole investeerimine jõukate privileeg, vaid elementaarne osa iga inimese rahaasjade planeerimisest. Lugege edasi...

Targa naise viis rahaharjumust

Ajaloolistel põhjustel on mehed paremad majandajad ja edukamad investorid. Naised ei suuda säästa nii palju kui kainelt ja kaalutlevalt mõtlevad mehed. Kas tõesti? 

Lugege lähemalt ...

Kui palju teab tavainimene üldse investeerimisest?

“Inimesed võiksid olla oma rahale paremad peremehed." ütleb Nordea säästmis- ja investeerimistoodete üksuse juht Ege Metsandi.

Lugege intervjuud ...

Kes võidavad aktiivselt juhitud fondidest?

Kas valida pankade poolt pakutud aktiivselt juhitud fonde või investeerida otse indeksit jälgivatesse börsil kaubeldavatesse fondidesse?

Lugege lähemalt ...