Liitumine ja sissemaksed

Pensionifondidega liitumiseks on mitmeid võimalusi. Avaldusi saab esitada kõikides Nordea panga kontorites, samuti läbi internetipanga ja pensionikeskuse.

Samaaegselt võib raha suunata ainult ühte fondi.

Sissemaksete suunamiseks peate esitama valikuavalduse. Valikuavalduse saate esitada kõikides Nordea Panga kontorites või läbi Nordea internetipanga, kasutades Pensionikeskuse „Minu kontot“.

Avaldus jõustub koheselt peale selle esitamist.

Kuidas fondiosakuid vahetada?

Pensionifondi saate muuta kahel viisil, kas suunates sissemaksed uude fondi ja jättes kogunenud varad olemasolevasse fondi või vahetades olemasolevad pensionifondi osakud uue pensionifondi osakute vastu.

Pensionifondi osakute vahetamised realiseeritakse kolmel korral aastas sõltuvalt avalduse esitamise ajast:

Vahetusavalduse esitamise aeg Vahetusavalduse jõustumise aeg
1. detsember kuni 31. märts 1. maile järgneval esimesel tööpäeval
1. aprill kuni 31. juuli 1. septembril või sellele järgneval esimesel tööpäeval
1. august kuni 30. november 1. jaanuarile järgneval esimesel tööpäeval

 

Fondi osakute vahetamisel erinevate fondivalitsejate fondide vahel võetakse kogutud summadelt osakute tagasivõtmistasu. Kui vahetate pensionivara Nordea fondide vahel, siis tasusid ei ole. Tagasivõtmistasu ei võeta ka vanaduspensioniealistelt osakuomanikelt ega nendelt, kellel sellesse ikka jõudmiseni on jäänud viis aastat või vähem.

Avaldust saab esitada kõikides Nordea Panga kontorites või läbi Nordea internetipanga, kasutades Pensionikeskuse "Minu kontot".

III samba pensionifondi on lihtne ja mugav koguda

Nordea pensionifondi kogumiseks on Teil vaja väärtpaberikontot, mille saate avada Nordea pangas või EVK kontohalduri juures.
Liitudes Nordea III samba pensionifondiga, on väärtpaberikonto avamine Teie jaoks tasuta.

Kui väärtpaberikonto on avatud, piisab III sambaga liitumiseks tavalisest maksekorraldusest. Maksekorraldus tuleb teha EVK poolt spetsiaalselt Nordea täiendava pensionifondi jaoks avatud kontole järgnevate andmetega: 

  • Saaja: Eesti Väärtpaberikeskus
  • Saaja arvelduskonto Nordeas: EE021700017003467691
  • Makse selgitus
    Nordea Pensionifond Intress Pluss puhul:          301100000612
    Nordea Pensionifond Aktsiad 100 puhul:            30100984232
  • Viitenumber: Teie väärtpaberikonto number

III samba pensionifondi vahetamine

III samba pensionifondi vahetamiseks peate vaid esitama avalduse. Avalduse saate esitada sinna panka, kus Teil asub väärtpaberikonto.

Pensionifondi vahetamine jõustub üldiselt kolme tööpäeva jooksul, kuid täpne vahetamise kord on paika pandud vahetatava pensionifondi tingimustes.

Fondi osakute vahetamisel erinevate fondivalitsejate fondide vahel võetakse kogutud summadelt osakute tagasivõtmise ja väljalaske tasusid. Kui vahetate pensionivara Nordea fondide vahel, siis lisatasusid ei ole.

III samba kindlustuse ületoomine Nordea kolmanda samba pensionifondi

Alates 2012 aastast saab ka III samba kindlustuslepingusse kogunenud vara tuua Nordea III samba pensionifondi. Kindlustuslepingusse kogunenud vara ületoomine eeldab väärtpaberikonto olemasolu. Kui väärtpaberikonto on avatud, piisab, kui lähete enda kindlustusseltsi, lõpetate lepingu ja palute kogunenud summa Nordea III samba pensionifondi üle viia.

Enne vahetamist soovitame konsulteerida Nordea Panga finantsnõustajaga, et saaksime koos valida Teile sobivaima Nordea pensionifondi.

Vabatahtliku kogumispensioni sissemakseid iseloomustab paindlikkus. Muuta saab nii maksete suurust kui ka sagedust.
Oma vabatahtliku pensionifondi regulaarse sissemakse suurust on kõige mugavam muuta internetipangas püsimaksete all. Samuti saab seda teha pangakontoris. Muudatuste tegemine on tasuta.

Makserekvisiidid leiate siit.

Maksete suurendamisel tasub hinnata fondi sobivust ja makse suuruse adekvaatsust. Selleks on Teile abiks nii pensionikalkulaator meie kodulehel kui ka investeeringute riskitaluvuse hindamine internetipangas hoiuste ja investeeringute alajaotuses. Olete alati oodatud neid küsimusi arutama ka lähimasse Nordea panga kontorisse.

ShadowShadowShadow

Soovitused ja nõuanded

Pensionikoguja kolm mõttekohta
Pensionikoguja kolm mõttekohta Riskida kasvu nimel või mitte? Kas fondi investeeringust on mulle kasu? Millal tegutseda, mida teha? Lugege lähemalt..

Millest elada pensionieas? Lugege lähemalt..

Kinnisvarapension. Kellele ja kuidas?

Lugege lähemalt..

Kas ja millal vahetada pensionifondi?

Lugege lähemalt..

Ekspert selgitab: mis on pensionifondi tootlus ja kuidas see kujuneb?

Lugege lähemalt..