Fondide tulemused

Oktoober 2016.

Oktoober oli finantsturgudel sügisele omaselt üsna sündmusterohke. Keskpankadest otsustasid nii Jaapani kui Euroopa keskpank jätta oma intressimäärad ootuspäraselt muutmata ning jätkavad tugiostude tegemist. Tänapäeval on otsus muutusi mitte teha ka väga oluliine otsus. Positiivset tooni oli turgudele lisamas USA ettevõtete kolmanda kvartali majandustulemused, mis pigem ületasid analüütikute prognoose ja peegeldavad majanduskeskkonna paranemise märke. Positiivsena mõjus ka uudis Deutsche Panga oodatust parema kvartalitulemuse kohta, mis vähemalt lühiajaliselt leevendas ühe suurima panga kohal asuvaid murepilvesid. Peamistest turgudest enim kasvas möödunud kuul Jaapan ning Euroopa oli üks nõrgemaid.

Uudistevoost hoolimata ei olnud oktoober edukas kuu Nordea pensionifondide jaoks. Kuu lõikes lõpetas positiivse tootlusega ainult kolmanda samba pensionifond Aktsiad 100. Pikaajalised Nordea pensionifondide tootlused on aga endiselt tugevad ja pingereas parimate seas, mis lisab pikaajalise investeerimishorisondiga kogujale turvatunnet.

Aktsia- ja kinnisvarainvesteeringud olid Nordea pensionifondide investeerimisportfellides pigem positiivsete tootlustega kuid võlakirjaportfelli väärtus vähenes. Enim kaotasid möödunud kuul väärtusi investeeringud Euroopa riikide võlakirjafondidesse. Enim kasvatasid oma väärtusi USA finantssektori aktsiafond ning Jaapani aktsiafondi. Sisuliselt peegeldasid Nordea pensionifondid turgudel toimuva mustri ilma erilise nihketa.

Pensionifondide investeeringute jaotust me oktoobris ei muutnud, kuid võimalikku riski arvestades vahetasime kõik Deutsche Panga valitsetavad indeksfondid samaväärsete iShare-i indeksfondide vastu. Seda pelgalt Deuche Bank’i kohal olevate murede tõttu. Samuti veendusime, et meie juhitavate pensionifondide investeeringute hulgas ei ole otse ega kaudselt Deuche Bank’i võlakirju.  Nägime võimalust maandada riske ilma tulu ja kvaliteeti kaotamata. See peegeldab Nordea pensionifondide igapäevaseid investeeringute juhtimise põhimõtteid.

 

Parimate soovidega

Olli Enqvist
Nordea pensionifondide fondijuht

Aruanded

Investeeringute aruanne pensionifond A

Investeeringute aruanne pensionifond B

Investeeringute aruanne pensionifond C

Investeeringute auranne pensionifond A Pluss

Investeeringute aruanne Intress Pluss

Investeeringute aruanne Aktsiad 100

 

Prospektid

Prospektides on toodud fondide peamised tegevuspõhimõtted ning prospektis olev info annab aluse hinnata fondi sobilikkust kliendile.

II sammas
Pensionifondi A Pluss prospektPDF
Pensionifondi A prospektPDF
Pensionifondi B prospektPDF
Pensionifondi C prospektPDF

 

III sammas
Pensionifondi Aktsiad 100 prospektPDF

Pensionifondi Intress Pluss prospektPDF

 

 

Tingimused

Fondi tingimused on ametlikuks dokumendiks, millega sätestatakse fondi  eesmärk ning riskitase, samuti fondi toimimise alused, õigused ja kohustused. 

kehtivad alates 01.01.2016
Nordea Pensionifond A PlussPDF
Nordea Pensionifond APDF
Nordea Pensionifond BPDF
Nordea Pensionifond CPDF

 

III sammas
Pensionifondi Aktsiad 100 tingimusedPDF

Pensionifondi Intress Pluss tingimusedPDF

ShadowShadowShadow

Soovitused ja nõuanded

Pensionikoguja kolm mõttekohta
Pensionikoguja kolm mõttekohta Riskida kasvu nimel või mitte? Kas fondi investeeringust on mulle kasu? Millal tegutseda, mida teha? Lugege lähemalt..

Millest elada pensionieas? Lugege lähemalt..

Kinnisvarapension. Kellele ja kuidas?

Lugege lähemalt..

Kas ja millal vahetada pensionifondi?

Lugege lähemalt..

Ekspert selgitab: mis on pensionifondi tootlus ja kuidas see kujuneb?

Lugege lähemalt..